مایکروسافت آپدیت جدیدی را برای مشکل Sharing ویندوز 7 منتشر کرد

مایکروسافت آپدیت جدیدی را برای مشکل Sharing ویندوز 7 منتشر کرد

آپدیت جدید مایکروسافت برای مشکل شیرینگ ویندوز 7 منتشر شد

هفته ی گذشته مایکروسافت آپدیت جدیدی مبنی بر پچ ژانویه 2019 را منتشر کرد و عنوان کرد که دو آپدیت بودند که مربوط به مشکل Sharing Network در شبکه بودند که بر روی پلتفرم های ویندوز 7 و ویندوز سرور 2008 این مشکل موجود بود. در 11 ژانویه، مایکروسافت یک آپدیت جداگانه منتشر کرد که این مشکل را برطرف کردند.

دو آپدیتی که باعث این مشکل شدند نسخه های  KB4480960  و  KB4480970و زمانی که نصب میشوند باعث میشوند که کاربران لوکال و محلی که جزیی از دسترسی های ادمین محلی نیز هستند قادر نباشند به دسترسی های ریموت سرور 2008  R2 و ویندوز 7 ها متصل شوند. مایکروسافت اطلاعات زیر را نیز در رابطه با به روز رسانی اضافه کرد:

" کاربران لوکال که بخشی از دسترسی ادمین شبکه هستند ممکن است پس از نصب آپدیت تاریخ 8 ژانویه نتوانند به صورت ریموت دسترسی به درایور های شیر ویندوز سرور 2008 و ویندوز 7 متصل شوند. این مسئله بر روی اکانت های مربوط به دامین تاثیرگذار نیست."

برای حل این مشکل، در تاریخ 11 ژانویه 2019 مایکروسافت آپدیت جداگانه ی KB4487345 را منتشر کرد که باعث میشود کاربرانی که در گروه Administrator هستند مجدد دسترسی شیر داشته باشند.

اگر مشکل اتصال به به درایور های شیرینگ را دارید میبایست پکیج آپدیت KB4487345 را دانلود کرده و نصب نمایید.

وقتی کاربران اولین بار با این مشکل موجه شدند، پیشنهاد شد که آنان تغییرات رجیستری زیر را جهت اتصال مجدد انجام بدهند.

reg add HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\system /v LocalAccountTokenFilterPolicy /t REG_DWORD /d 1 /f

این کلید یک توکن امنیتی با دسترسی ادمین ساخته است که دیگر نیازی به آن نیست چرا که آپدیت منتشر شده است. در نتیجه اگر این کلید های رجیستری را تغییر داده اید. لطفا LocalaccountTokenFilterPolicy را پاک کنید یا حداقل آن را تغییر دهید تا از تنظیمات پیش فرض استفاده کند.

منبع: www.bleepingcomputer.com