مقایسه ی دو راهکار امنیتی ESET و Bitdefender

نگاهی بر تفاوت ها و قیاس های دو آنتی ویروس ESET و Bitdefender

در این مقاله قصد داریم محصولات امنیتی Bitdefender و ESET را مورد بررسی قرار دهیم. این بررسی و تحلیل از زوایای فنی و فروش در نظر گرفته میشود.
.این مقایسه  صرفا جهت سنجیدن وضعیت دو محصول در کسب و کار داخلی و همچنین قابلیت های فنی و تخصصی آن میباشد


مزیت و برتری در استفاده از بیت دیفندر در زمینه ی امنیت و مدیریت


عملکرد


ESET


Bitdefender


سبکی در محیط مجازی

فاقد هیچگونه تکنولوژی مجازی سازی و ابری.
ESET یک کش سرور به اشتراک گذاری شده ی داخلی را ارائه میدهد تا عملکرد محیط مجازی را افزایش دهد اما اسکن مرکزی توسط خود آنتی ویروس انجام میشود.

همانطور که توسط سایت Login VSI بررسی شد. بیت دیفندر بالاترین جایگاه را در توزیع امنیت شبکه دارا ست و عملکردی بهینه را در محیط های مجازی ارائه میدهد.


سهولت در استفاده و راه اندازی

تجربه ی یک کارمند شبکه نیاز به راه اندازی و مدیریت راهکار ESET میباشد. قبل از راه اندازی کنسول ESET جهت برقراری امنیت، نیاز است که مدیر شبکه اجزای سرور را پیکر بندی کند و دیتا بیس ها تنظیم کند.

کنسول ابری و تحت وب بیت دیفندر بلافاصله پس از ثبت نام قابل استفاده است. هیچگونه سرور یا اجزای سرور نیازمند پیکر بندی نیستند. راهکار بیت دیفندر حتی برای کسانی که پس زمینه ی شبکه یا آی تی ندارند نیز به راحتی قابل نصب و استفاده است.


گزارشات همیشگی
و کنترل بر کارمندان
 خارج از مجموعه

به محض اینکه کارمندان از شبکه خارج شوند، سیستم هایشان در معرض آلودگی قرار میگیرد. و اگر با لپ تاپ های آلوده به مجموعه بازگردند امکان پخش و نفوذ آلودگی بالا میرود.

بیت دیفندر گرویتی زون یک راهکار ابری امنیتی ارائه میدهد که مجهز به گزارش همیشگی و امکان کنترل و نظارت بر سیستم های خارج از مجموعه میباشد و به مدیر شبکه این امکان را میدهد تا هرگونه نقص یا رخنه ی امنیتی به وجود آمده در سیستم را شناسایی و خنثی کند.

 

ساختار مدیریت

سرویس مدیریت ESET نیاز به ماژول های بسیاری دارد:

- دسترسی ادمین از راه دور ESET،
- کنسول پوشش دهنده، سرور ERA،
- راه اندازی پروکسی ERA،
- سرور جاسازی شده ی SQL
- یک آپدیت سرور جداگانه ی آپاچی

این راهکار علاوه بر درون شبکه، توسط خود بیت دیفندر نیز میزبانی میشود و هیچگونه معماری یا ساختار از پیش تعیین شده نیاز ندارد. این قابلیت ابری بیت دیفندر منجر به صرفه جویی در استفاده از سخت افزار و پیش نیاز های هزینه بر میباشد.

امنیت

آنتی ویروس ESET تنها قادر به شناسایی پایین تر از ۹۰ درصد در فهرست مقایسه ی هوش مصنوعی آنتی ویروس ها در لابراتوری Av Comparatives شده است.

بیت دیفندر محافظتی فراتر از دیگر راهکار ها ارائه میدهد. همچنین بیت دیفندر قادر به شناسایی ۹۹ درصد از جدیدترین بد افزاران میباشد. این آمار توسط لابراتوری مستقل av comparatives عرضه شده است.

وضعیت پشتیبانی و نمایندگی محصول در ایران

 

 • عدم پشتیبانی از کاربران ایرانی
 • بلوک کردن آی پی کاربران ایرانی
 • عدم پشتیبانی از کاربران ایرانی توسط کمپانی مادر
 • عدم حضور نمایندگی  رسمی محصول در ایران
 • (وجود نمایندگان غیر رسمی با واسطه ی خارجی)     

 

 

 •  پشتیبانی از کاربران ایرانی
 • پشتیبانی از کاربران توسط کمپانی مادر
 • حضور نمایندگی رسمی محصول در ایران
 • حضور مدیر منطقه و کارمند رسمی بیت دیفندر در ایران
 • دسترسی به پنل مستقیم بیت دیفندر
 • امکان تهیه لایسنس اوریجینال به صورت مستقیم و در کمترین زمان ممکن
 • امکان ثبت رسمی لایسنس با نام مجموعه مورد نظر
 • نام نمایندگان در وب سایت رسمی بیت دیفندر
 • و دیگر امکانات... 

 

 


 چرا بیت دیفندر؟!

 

امنیت شماره ۱ جهان

بیت دیفندر همیشه در مبحث محافظت، سبکی و عملکرد در اکثر مقایسه های معتبر بالاترین جایگاه را از آن خود کرده است.

محافظت از ۵۰۰ میلیون کاربر

هوش مصنوعی منحصر به فرد بیت دیفندر که بر اساس تکنولوژی ابری پیش میرود به راحتی بد افزاران و جدیدترین تهدیدات شبکه ی شما را شناسایی و خنثی میکند.

مدیریت آسان

راهکار بیت دیفندر گرویتی زون از پایه برای مدیریتی آسان ترتیب داده شده است. این مدیریت شیوه ای نوین و ایده آل برای آی تی مدرن میباشد.تهدیداتی چون باج افزاران همیشه در حال پیشرفت و تغییر هستند تا از شناسایی دیتا بیس محور جلوتر باشند. بدین دلیل است که محافظتی که بر اساس رفتار سنجی تهدید باشد حائز اهمیت است. به عبارتی راه کاری قادر به محافظت از شبکه و پیشگیری از باج افزاران است که هوش مصنوعی آن در وضعیت ایده آل باشد. آنتی ویروس بیت دیفندر در آخرین تحلیل و مقایسه ی سایت مستقل av-comparatives در تصویر بالا رتبه ی اول را کسب کرده است.بحث فنی و پشتیبانی یک محصول یا راهکار امنیتی از اهمیت بالایی برخوردار است. محصولی قادر به خدمات رسانی تامین نیازی های مشتری است که علاوه بر عملکرد ایده آل و رفع نیاز های کاربر و مشتری، قادر به رفع مشکل و عیب یابی تخصصی باشد. محصول امنیتی بیت دیفندر در زمینه ی پشتیبانی، نصب و عیب یابی از بخش فنی و تخصصی خود در این زمینه استفاده میکند. به عبارتی میتوان گفت زمانی که بخش تخصصی و فنی کمپانی مادر قادر به خدمات رسانی به مشتریان در کمترین زمان ممکن باشد، آنگاه یک محصول یا راهکار امنیتی را میتوان ایده آل دانست. نمایندگان طلایی بیت دیفندر حداقل مجهز به دو نیروی فنی در زمینه ی پشتیبانی محصول میباشند که دارای گواهینامه و مدرک فنی معتبر تایید شده از سوی کمپانی بیت دیفندر هستند. در صورت بروز هرگونه ابهام در عیب یابی متخصصان دوره دیده به صورت مستقیم با پشتیبانی فنی تخصصی کمپانی بیت دیفندر در ارتباط میباشند.