باج افزار جدید علاوه بر رمزنگاری اطلاعات کارت اعتباری را نیز میدزد

باج افزار جدید علاوه بر رمزنگاری اطلاعات کارت اعتباری را نیز میدزد

باج افزار جدید در حال توسعه علاوه بر رمزنگاری فایل های شما اطلاعات کارت اعتباری را نیز به سرقت میبرد.

 

یک باج افزار در حال توسعه و پخش به تازگی کشف شده است که نه تنها فایل های شما را رمزنگاری میکند بلکه با طراحی یک صفحه ی جعلی. سعی در سرقت اطلاعات کارت اعتباری Paypal کاربر میکند.

خود باج افزار گونه ی منحصر به فردی نیست، اما یادداشت باج افزار بسیار هوشمندانه طراحی شده چرا که نه تنها سعی میکند تا پول شما را از طریق یک سرقت باج افزاری به سرقت ببرد بلکه به شما پیشنهاد پرداخت از طریق درگاهی جعلی را میدهد که از طریق آن حساب کارت اعتباری شما را به سرقت میبرد. این باج افزار توسط تیم امنیتی MalwareHunter کشف شده است و نشان میدهد که قربانی میتواند از طریق بیت کوین یا Paypal نیز پرداخت خود را انجام دهد.


اگر کاربری بر روی گزینه ی Paypal Buy Now کلیک کند، به صفحه ای منتقل میشود که جعلی است و در آن اطلاعات کارت اعتباری قربانی را میخواهد.

 

تنها تفاوت این است که اگر اطلاعات خود را ثبت کنند، به جای ارسال به سایت Paypal.com به سایت http://ppyc-ve0rf.890m.com/s2[.]php ارسال میشود که باز مجدد فرمی را نمایان میکند که درخواست آدرس و دیگر اطلاعات شخصی کاربر را دارد. در نهایت پس از پر کردن تمامی اطلاعات خواسته شده، صفحه ی کلاهبرداری اذعان میکند که حساب شما باز شده است و مجدد شما را به صفحه ی پیش فرض ورود به PayPal منتهی میکند.

همانطور که میبینید، سازندگان باج افزار و مجرمین روش های هوشمندانه تر برای سرقت پول از قربانیان را به کار میبرند. بسیار مهم است که همیشه هر صفحه ی وب که وارد میشوید را بررسی کنید و پیش از وارد کردن اطلاعات عبور از صحت آن مطمئن شوید. اگر آدرس عجیب به نظر میرسد یا با محتویات سایت همخوانی ندارد. اطلاعات خود را وارد نکنید و سریعا صفحه را ترک کنید.

منبع: https://www.bleepingcomputer.com