اطلاعات بیش از 500 هزار دانش آموز و کارمندان مدارس هک شد

اطلاعات بیش از 500 هزار دانش آموز و کارمندان مدارس هک شد

اطلاعات شخصی بیش از نیم میلیون دانشجو و دانش آموزش مدارس سان دیگو از دهه ی گذشته توسط هکران هک شد.

یک بیانیه از سوی ریاست این بخش در روز جمعه حاکی از آن است که دسترسی های غیرمجاز از سوی یک پویش کلاهبرداری در این مسئله دخیل بوده اند.

پس از ده ماه از ژانویه ی گذشته بود که کارکنان IT از نفوذ با خبر شدند و تهدید در تاریخ 1 نوامبر کاملا حذف شد. با اینکه تنظیم کننده های GDPR نیاز به 72 ساعت اعلام آمادگی دارند. ولی از سوی پلیس ایالات متحده درخواست مدت زمان مشخصی را میکنند تا در رابطه با مظنون تحقیق کرده و احتمالا مظنون را متوقف کند.

یک فرد ظاهرا تمامی اطلاعات را شناسایی کرده و تمامی رمز عبور ها را به سرقت برده است.

اطلاعات به سرقت رفته شامل: نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، آدرس سکونت، آدرس ایمیل، شماره تلفن، اطلاعات ثبت نام دانش آموزان، شماره ملی، کد دانشجویی، اطلاعات تماس اولیا، شماره تماس ضروری، لیست دستمزد ها، میزان مالیات و دیگر موارد میباشد.

این اطلاعات از سال 2008 تا کنون را شامل میشده است. همچنین اطلاعات بسیار زیادی در دیگر دیتا بیس ها موجود است که از لحاظ مالی یک انگیزه برای مجرمین رایانه ای برای کسب درآمد محسوب میشود و نه صرفا شماره ی ملی تعدادی دانشجو و دانش آموز.

بیش از یک میلیون کودک آمریکایی قربانی این مجرمان رایانه ای در سال 2017 شدند و نتیجه ی آن از دست رفتن اطلاعات شخصی بسیاری شد. کودکان به شیادان فرصت های بیشتری میدهند تا حساب های کاربری جعلی را باز کنند چرا که مضمون های مورد علاقه ی آنان را شامل میشود.

منبع: www.infosecurity-magazine.com