تست برترین آنتی ویروس های سیستم عامل مک (اوت 2017)

سایت معتبر و مستقل av-comparatives به تازگی مقایسه ای بر برترین آنتی ویروس های مک را انجام داده است. این مقایسه جدیدترین مقایسه ی برترین آنتی ویروس ها در زمینه ی مک میباشد.

برخی از کاربران مک اذعان دارند که پیش از مورد تهاجم قرار گرفتن توسط یک ویروس انتظار حمله و یا ورود هرگونه آلودگی به سیستم عامل مک را نداشته اند. همچنین همیشه خبر به گوش میرسد که امنیت سیستم عامل مک بسیار ایمن و غیرقابل نفوذ میباشد. متاسفانه این طرز تفکر کاملا اشتباه است. چرا که در این صورت باج افزارانی چون KeRanger یا Patcher که هر دو از باج افزاران هستند رسوایی به بار نمی آوردند. آلودگی Flashback هم نیز چندی پیش مشکل ساز شد و هزاران سیستم مک را به خود آلوده کرد. اگر یک تهدید مخرب آمیز گواهی نامه ی مجاز اپل را نیز به خود داشته باشد (که پیشتر اتفاق افتاده است) پس راه حل امنیتی مک به تنهایی جوابگو نیست.

اکنون وب سایت امنیتی و مستقل av-comparatives.org مقایسه ای بین راهکارهای امنیتی انجام داده است. در این مقایسه 687 نوع آلودگی تخریب گر و خطرناک مک شناسایی شده اند. با هم به بررسی و مقایسه این راهکار ها میپردازیم:

رتبه ی اول: Bitdefender Antivirus , Kaspersky Internet Security | محافظت مک : 100% | محافظت ویندوز: 100%
رتبه ی دوم: AVG Antivirus , Avast Mac | محافظت مک: 99.9% | محافظت ویندوز: 99.9%
رتبه ی سوم: ESET Cyber Security | محافظت مک: 99.6% | محافظت ویندوز: 100%

همچنین دیگر راهکار های امنیتی چون Webroot , Intego Mac و Bitmedic با اختلاف زیاد نسبت به رتبه های اول تا سوم در جایگاه های پایین تر قرار دارند.

 

برای مشاهده ی تست بهترین آنتی ویروس های مک ماه های پیشین سال 2017 اینجا کلیک کنید

 

منبع: av-comparatives.org