هک سیستم های Dell برای سرقت اطلاعات مشتری

هک سیستم های Dell برای سرقت اطلاعات مشتری

شرکت سخت افزاری Dell اعلام کرد که برخی از مهاجمین و هکران را در تاریخ 9 نوامبر 2018 شناسایی کردند که قصد استخراج اطلاعات مشتری از وب سایت Dell.com و زیر مجموعه های آن را داشتند.

 

طبق اطلاعاتی که این نفوذ تهاجمی به دست آمده است، آنان کاربران غیرمجازی را در شبکه خود از تاریخ 9 نوامبر 2018 شناسایی کردند. این حملات سعی بر این داشتند که اطلاعات مشتریان را از حساب های سایت Dell که شامل نام، آدرس ایمیل و گذرواژه های هش دار بودند برداشت کنند.

مسئول امنیت Dell میگوید: "در تاریخ 9 نوامبر 2018، شرکت Dell فعالیت های مشکوک در شبکه ی خود را شناسایی کرد که قصد داشتند اطلاعات مشتری را به سرقت ببرند. ما سریعا اقدامات متقابل را بارگذاری کردیم و شروع به تحقیقات کردیم. همچنین به مقامات قانونی نیز در رابطه با این مسئله اطلاع رسانی شده است.

در حالی که تحقیقات آنان چیز زیادی را بر ملا نکرده است که آیا اطلاعاتی به سرقت رفته است. شرکت دل تصمیم گرفت که یک راه اندازی مجدد اجباری را انجام دهد. تغییر گذرواژه زمانی رخ میدهد که کاربر سری بعدی لاگین شود.

" تحقیقات ما هیچگونه مدرک قطعی در رابطه با سرقت اطلاعات نشان نمیدهد. و تدابیر امنیتی این شرکت احتمال و پتانسیل به خطر افتادن اطلاعات را تا حد بسیاری کاهش داده اند. کارت های اعتباری و دیگر اطلاعات حساس مشتری مورد هدف واقع نشدند."

با این وجود که کمپانی دل عنوان کرده است که هیچ گونه مدرکی مبنی بر سرقت اطلاعات وجود ندارد. بسیار مهم است که تمامی کاربران رمز عبوری که برای حساب dell خود انتخاب کرده بودند را تغییر دهند. کاربران میبایست بسیار احتیاط کنند و گزارش کارت اعتباری را بررسی کنند و تمامی موازین امنیتی را در رابطه با کارت های بانکی در نظر بگیرند.

منبع: www.bleepingcomputer.com