باگ مایکروسافت باعث غیرفعال شدن ویندوز 10 pro و تبدیل آن به نسخه ی home میشود

مایکروسافت اخیرا با یک باگ فعال سازی روبرو شده است.

Microsoft

یک باگ که به نظر میرسد برای سرویس فعال سازی ویندوز مایکروسافت میباشد باعث میشود که لایسنس های ویندوز 10 نسخه ی pro به لایسنس ویندوز 10 نسخه ی home تنزل پیدا میکند. و سپس عنوان میکند که ویندوز فعال نشده است. این باگ به نظر میرسد که در میان بسیاری از کاربران پخش شده است که ویندوز آنها فعال نشده است.

Windows 10 Pro not activated

زمانی که کاربران گزینه ی عیب یابی را انجام میدهند. ویندوز عنوان میکند که " ما یک لایسنس دیجیتالی ویندوز 10 برای این ویندوز 10 نسخه ی pro را پیدا کردیم."

Troubleshooting Completed

طبق یکسری پست ها در رابطه با باگ در وبسایت reddit و انجمن های مایکروسافت، شخصی با مایکروسافت از طریق چت پشتیبانی تماس گرفته است و به او گفته شده است که مایکروسافت از این مسئله مطلع شده است و روی این مسئله ی باگ در حال کار میباشد.

"مایکروسافت یک اعلامیه در رابطه با این مشکل فعال سازی نسخه ی pro عرضه کرده است. این مسئله در ژاپن، کره، آمریکا و بسیاری دیگر از کشور ها رخ داده است. متاسفانه این یک مشکل موقت با فعالسازی سرور های فعالسازی مایکروسافت در حال حاضر میباشد و برخی از کاربران ممکن است با ارور ویندوز فعال نمیباشد مواجه شوند. مهندسین ما بدون وقفه در حال کار بر روی این مشکل میباشند و انتظار میرود که که کمتر از یک یا دو روز کاری این مشکل حل شود"

من شخصا با پشتیبانی مایکرسافت تماس گرفتم و آنها هیچ نظری بر این اتفاقات نداشتند.

جف جونز، مدیر اجرایی مایکروسافت  به وب سایت bleepingcomputer طی یک اظهاریه اعلام کرد:

" ما در حال کار برای بازیابی فعالسازی های محصل برای تعداد  مشخصی از کاربران ویندوز 10 نسخه ی pro هستیم که تحت الشعاع این مسئله قرار گرفتند"

طبق به روز رسانی هایی در تاریخ 8/11/18: طبق گزارشات بسیاری و کامنت هایی در این پست، اجرای عیب یاب اکنون این مشکل را حل میکند. امتحان کنید و سپس اطلاع دهید.

منبع: https://www.bleepingcomputer.com