نفوذ اطلاعاتی به پنتاگون ( وزارت دفاع آمریکا ) بیش از 30 هزار اطلاعات را افشا کرد

سوابق سفرهای بیش از 30 هزار نفر از کارکنان ارتش و کارگران از طریق یک وندور تبلیغاتی که توسط پنتاگون راه اندازی شده بود افشا گشت.

سوابق سفرهای بیش از 30 هزار نفر از کارکنان ارتش و کارگران از طریق یک وندور تبلیغاتی که توسط پنتاگون راه اندازی شده بود افشا گشت.

بر اساس گزارشات به دست آمده توسط AP news یک منبع ناشناس آشنا به این موضوع اظهار کرد که این نفوذ در تاریخ 4 اکتبر کشف شده است، ولی ممکن است چند ماه پیش اتفاق افتاده باشد. این گزارش نیز بیان میکند که 30 هزار عدد پیش بینی شده است و ممکن است میزان آن نیز افزایش یابد.

به گفته ی سروان جوزف بوچینو، سخنگوی پنتاگون: " بسیار مهم است که درک کنیم که این نفوذ یک وندور تبلیغاتی بوده است که وظیفه ی آن ارائه ی خدمات به درصد کوچکی از کل جمعیت بوده است".

منابع خبرگذاری AP news همچنین عنوان کرده است که با اینکه این نفوذ در دست بررسی و تحقیق است هیچگونه اطلاعات محرمانه به سرقت نرفته است.

بنا به دلایل امنیتی، پنتاگون وندوری را که توسط این نقص مورد حمله واقع شده بود را به صورت محرمانه منتقل کرده است. این دیتابیس شامل 1.8 میلیارد پست های انجمنی و اجتماعی بوده است که توسط تمامی کاربران در سراسر جهان ساخته شده بود. ده روز بعد، همان محقق یک نقص دیگر در رابطه با این حملات را کشف کرد.

این نقص درست پس از تحقیقاتی که ادعا کرده بودند سیستم اسلحه سازی پیشرفته ی وزارت دفاع به راحتی هک میشود، پیش آمد. طبق گزارشات توسط سازمان GAO، این حمله در تمامی سیستم های اسلحه خانه صورت گرفته است.

منبع: https://www.bleepingcomputer.com