گوگل به طور تصادفی به روز رسانی امنیتی نوامبر 2018 را برای کاربران پیکسل خود فرستاد

گوگل به طور تصادفی به روز رسانی امنیتی نوامبر 2018 را برای کاربران پیکسل خود فرستاد

گوگل به طور تصادفی نسخه آزمایشی پچ امنیتی نوامبر 2018 را برای دارندگان گوشی پیکسل خود ارسال کرده است.

این به روز رسانی از طریق OTA (over-the-air) فرستاده شده و زمانی که کاربران صبح روز بعد از خواب بیدار شدند متوجهش شدند.

نسخه آزمایشی یک نسخه از نرم افزار است که توسعه دهندگان قبل از انتشار محصول به منظور اطمینان از کیفیت، آن را به صورت داخلی در محیط زندگی واقعی استفاده می کنند. همانطور که در اطلاعیه زیر که به کاربر نمایش داده شده است مشاهده می کنید، این به روز رسانی محرمانه می باشد که به معنای استفاده داخلی برای کارکنان گوگل قبل از انتشار برای عموم می باشد.

Security update available

CONFIDENTIAL INTERNAL ONLY -- This is a confidential Googlers-only OTA to update your devices to Android 9 with November 2018 security patches. You may use your device normally but do not discuss or comment on this update externally. Send feedback to android-dogfood-discuss@. see go/release-faqs for more info!

Update size: 91.0 MB

 

بر اساس گفته یکی از کاربران، زمانیکه آنها بیدار شدند متوجه شدند که آپدیت امنیتی نوامبر 2018 بر روی دستگاهشان  نصب شده و در انتظار راه اندازی مجدد سیستم برای به پایان رساندن نصب می باشد.

همچنین این کاربر اشاره کرده است که توسعه دهنده نرم افزار نمی باشد و هیچ ارتباطی با گوگل ندارد و فقط به روز رسانی را از طریق OTA (از طریق هوا که منظور وایرلس میباشد) دریافت کرده است. گوشی موجود می باشد (بوت لودر قفل شده، روت نشده، هرگز از بتا استفاده نکرده).

منبع: www.bleepingcomputer.com