سرقت اطلاعات کارت اعتباری مشتریان خطوط هوایی British Airways

سرقت اطلاعات کاربران ایرلاین بریتیش ایرویز چندی پیش توسط هکران ناشناس صورت گرفت

چندی پیش شرکت هواپیمایی بریتیش اِیروِیز سرقت اطلاعات مشتریان خود را از وب سایت و نرم افزار موبایل خود اعلام کرد.

مشتریانی که از وب سایت ایرلاین و نرم افزار موبایل برای رزرو و خرید در بازه زمانی 21 اوت و 5 سپتامبر اقدام کرده بودند تحت تاثیر این اتفاق قرار گرفته اند.

اطلاعات ایرلاین در حال حاضر در ارتباط با این موضوع اندک است چرا که تحقیقات در حال ادامه است و هنوز برای ارزیابی شرایط و میزان خسارت زود است. آنان حمله را متوقف کردند و مقامات را از این نفوذ غیرقانونی مطلع کردند.

اطلاعات سفر و گذرنامه دست نخورده باقی مانده اند ولی اطلاعات مالی و شخصی 380 هزار مشتری توسط یک منبع ناشناس هک شد.

این ایرلاین هوایی طی بیانیه ای اعلام کرده است: " ما با مشتریان خود به صورت مستقیم تماس خواهیم گرفت تا آنان را از این پیشامد مطلع سازیم و توصیه میکنیم که با بانک های خود و ارائه دهندگان کارت اعتباری تماس بگیرند و توصیه های آنان را در رابطه با این اتفاق انجام دهید.

در حال حاضر همه چیز به درستی و بدون مشکل پیش میرود ولی به کاربران توصیه میشود که گذرواژه های خود را تغییر دهند همچنین به توصیه مسئولین این ایرلاین تماس با بانک های مورد نظر و رعایت توصیه ی آنان برای کاهش خطرات احتمالی را ضروری میداند. همچنین این ایرلاین پیغام مورد نظر خود را در توییتر پین کرده است تا تمامی 1.17 میلیون فالوور ببینند.

مدیر اجرایی این ایرلاین پیامی را در رابطه با این اتفاق صادر کرد:

" ما عمیقا از این اتفاق و عمل مجرمانه متاسفیم. ما محافظت از اطلاعات کاربران خود را بسیار جدی میگیریم. "

همچین اتفاقی در رابطه با ایرلاین کانادا در تاریخ 28 اوت نیز پیش آمد. اطلاعات نرم افزار موبایل این ایرلاین نیز بدون اجازه دسترسی یافته بود و شرکت را مجبور به قفل اطلاعات 1.7 میلیون حساب کاربری کرده بود.

20 هزار مشتری توسط این واقعه تحت تاثیر قرار گرفتند. نفوذگر قادر به سرقت نام فرد، آدرس ایمیل و شماره ی تلفن بود چرا که این اطلاعات مورد نیاز برای دسترسی به نرم افزار موبایل این شرکت بوده است.

منبع: www.bleepingcomputer.com