ویندوز 7 با پرداخت جداگانه امکان به روز رسانی تا بعد از 2020 را دارد

ویندوز 7 با پرداخت جداگانه امکان به روز رسانی تا بعد از 2020 را دارد

ویندوز 7 تا ژانویه 2020 به پایان خود برای مشتریان نزدیک میشود، ولی مایکروسافت امکان ارائه ی آپدیت های امنیتی را به واسطه ی پرداخت درون برنامه ای ممکن ساخته است. مایکروسافت همچنین تصمیم گرفته است تا چرخه ی پشتیبانی را برای کسب و کارهایی که از ویندوز 10 استفاده میکنند فراهم کند تا آنان را ترغیب به دسکتاپ های مدرن کند.

مایکروسافت در یک بیانیه اعلام کرد که چرخه ی پشتیبانی را برای کسب و کار های در حال اجرای ویندوز 10 سازمانی و آموزشی از 18 ماه تا 30 ماه برای به روز رسانی های ویژه از این ماه و ماه های بعد نیز انجام خواهد داد.

سازمان ها میتوانند برای نسخه ی اضافه بر سازمان ویندوز 7 لایسنس جدا خریداری کنند

مایکروسافت همچنین دیگر امکانات و دیگر وصله های امنیتی را برای این خرید ها نیز عرضه میکند. کسب و کار هایی که از این قابلیت ESU استفاده میکنند قادر خواهند بود تا وصله ها و به روز رسانی های امنیتی را تا ژانویه 2023 دریافت نمایند. اما مشتریانی که محصول Windows 7 consumer را دارند شامل حال این تغییر نمیشوند.

طبق گفته های جرد اسپاتارو نایب رییس مارکتینگ مایکروسافت: " با وجود این مسئله، امروز اعلام میکنیم که ما پکیج های وصله ی امنیتی ویندوز 7 فروشی را تا ژانویه 2023 توصیه میکنیم. وصله های امنیتی ویندوز 7 به صورت جداگانه فروخته میشود و قیمت آن هر سال افزایش پیدا میکند. ویرایش ESU ویندوز 7 برای تمامی نسخه های این ویندوز قابل تهیه خواهد بود و همچنین همراه با تخفیفی برای کسانی که از قبل لایسنس اصلی را دارند. همچنین امکان استفاده از آفیس 365 pro plus نیز با تهیه ی این پکیج برای مشتریان قابل استفاده میباشد.

همچنین تعداد زیادی از مردم و کاربران از ویندوز 7 استفاده میکنند.

طبق  آخرین آمار از سایت NetMarketshare، کاربرانی که از ویندوز 7 استفاده میکنند چیزی حدود 40 درصد از این آمار را شامل میشوند ولی ویندوز 10 احتمال بسیار قوی قرار است تا پایان سال بخش زیادی از ویندوز 7 را به خود اختصاص دهد. در ماه گذشته، بازار ویندوز 10 از آمار 36.58% به آماری 37.80% رسیده است و ویندوز 10 از آمار 41.23% به 40.27% رسیده است.

منبع: www.bleepingcomputer.com