نفوذ اطلاعاتی به شرکت t-mobile: دو میلیون مشتری تحت تاثیر قرار گرفتند

نفوذ اطلاعاتی به شرکت t-mobile: دو میلیون مشتری تحت تاثیر قرار گرفتند

تی-موبایل که یکی از شرکت های هلدینگ ارائه‌دهنده خدمات تلفن همراه آلمانی و چندملیتی است به تازگی به مشتریان خود اعلام کرده است که دچار نفوذ غیرمجاز اطلاعاتی شده است.

این کمپانی خدمات موبایل و تلفن اعلام کرده است که هکران اطلاعات شخصی دو میلیون کاربر را در این حادثه به سرقت بردند.

در رابطه با این نفوذ غیرمجاز، مقامات رسمی شرکت یک بیانیه را انتشار دادند:

"کاربر گرامی

ما قصد داریم به شما در رابطه با رخدادی پیش آمده اطلاع رسانی کنیم چرا که ممکن است برخی از اطلاعات شخصی شما را تحت تاثیر قرار دهد.

در تاریخ 20 اوت، تیم امنیت سایبری ما یک دسترسی غیر مجاز در برخی اطلاعات از جمله اطلاعات شما را شناسایی و متوقف کرده است. و ما الساعه این مسئله را به مقامات بالاتر گزارش کردیم. هیچکدام از اطلاعات مالی شما (مثل اطلاعات کارت اعتباری) یا شماره ی ملی شما توسط این دسترسی غیرمجاز تحت تاثیر قرار نگرفته است. گرچه بایستی بدانید که برخی از اطلاعات شخصی شما ممکن است در معرض نفوذ قرار گرفته باشد که شامل، نام، کد پستی پرداخت، شماره ی تلفن، آدرس ایمیل، شماره حساب، و نوع حساب شما باشد.

اگر در رابطه با این واقعه بر روی اکانت خود سوالی دارید، لطفا با بخش پشتیبانی ما تماس بگیرید. اگر از مشتریان T-Mobile هستید، میتوانید با شماره ی 611، تماس بگیرید. همچنین میتوانید یک زمان تلفنی را با همکاران ما درخواست نمایید.

ما امنیت اطلاعات شما را به شدت پیگیری خواهیم کرد و تعدادی محافظ در محل جهت محافظت از اطلاعات شخصی شما برگزیدیم. ما از این رخداد بسیار متاسف هستیم و بابت تمامی ناراحتی های پیش آمده برای شما پوزش میطلبیم."

شرکت T-Mobile گفته است که تمامی مشتریان تحت تاثیر به زودی اطلاع رسانی خواهند شد.

همانطور که خواندید سالانه شرکت های بسیاری تحت تاثیر نفوذ و حملات هکران و مجرمان رایانه ای قرار میگیرند. طی دو سال گذشته بسیاری از سازمان های دولتی و خدمات بهداشتی در سراسر جهان نیز تحت نفوذ هکران و باج افزاران و بد افزاران قرار گرفتند و خسارات و ضرر های مالی بسیاری را محتمل شدند. هرچه پیش میرویم بحث امنیت شبکه و اطلاعات قامت جدی تر و ضروری تری به خود میگیرد.

منبع: www.abcactionnews.com