تست برترین آنتی ویروس های سازمانی (ژوئن 2017)

سایت معتبر av-test.org وب سایتی امنیتی و مستقل میباشد که بر اساس دوره های زمانی مشخص به مقایسه ی فنی و کاربردی برترین محصولات امنیتی میپردازد

سایت معتبر av-test.org وب سایتی امنیتی و مستقل میباشد که بر اساس دوره های زمانی مشخص به مقایسه ی فنی و کاربردی برترین محصولات امنیتی میپردازد. در این رده بندی 13 آنتی ویروس انتخاب شده اند که سه قابلیت اصلی این راهکار های امنیتی مورد بررسی قرار میگیرند:

الف) محافظت  ،   ب) عملکرد (سبکی)  ،   ج) کارآیی

الف) محافظت اولین قابلیت مهم و توانایی یک راهکار امنیتی (آنتی ویروس) میباشد. درجه بندی محافظت آنتی ویروس به نکات بسیاری بستگی دارد. اولین و مهم ترین لایه امنیتی، هوش مصنوعی آنتی ویروس میباشد. هوش مصنوعی آنتی ویروس بر اساس رفتار سنجی یک مخرب یا یک فایل مشکوک به آلودگی بهترین راه مقابله با این آلودگی را تشخیص میدهد و تهدید را برطرف میکند. دومین و رایج ترین لایه ی امنیتی یک آنتی ویروس، حالت دیتابیس محور (Signature Base) بودن راهکار میباشد. در این حالت الگو های مشابه مخرب ها، تروجان هورس ها، باج افزاران و دیگر آلودگی ها شناسایی میشود و در دیتابیس عظیم راهکار های امنیتی ذخیره میشود. از دیگر قابلیت ها و افزونه های متفرقه ی یک آنتی ویروس میتوان به دیواره ی آتش اختصاصی آن نیز اشاره کرد.

ب) سبکی یک آنتی ویروس از مهم ترین فاکتور ها و نکاتی میباشد که میبایست به آن توجه بسیاری کرد. یک آنتی ویروس و راهکار امنیتی ایده آل میبایست علاوه بر دارا بودن ویژگی های متنوع و کارآمد در عین حال نرم افزاری سبک را برای کاربر فراهم آورد. همچنین آنتی ویروس نقش به سزایی در سبکی و روان بودن یک سیستم دارد. جلوگیری از پردازش های ناشناس سی پی یو و مقابله با اجرای نرم افزار های تبلیغاتی نیز از بازخورد های این مسئله میباشد.


ج) کارآیی یک آنتی ویروس نیز از المان های مهم نیز میباشد. رابطه ی کاربری راحت و امکان استفاده راحت یک کاربر نقشی مهم و تضمینی در ایجاد احساس رضایت مصرف کننده را نیز در بر دارد. سهولت در استفاده از ابزار های اضافه بر سازمان آنتی ویروس و ایجاد تغییرات در برنامه نیز از دیگر نکات قابل توجه میباشد.

در تصویر زیر میتوانید مقایسه 13 راهکار امنیتی برتر را مشاهده کنید. این اعداد در طول زمان متغیر هستند: