پیام رسان واتس اپ قابلیت فوروارد کردن پیام را محدود میکند

پیام رسان واتس اپ قابلیت فوروارد کردن پیام را محدود میکند

قابلیت فوروارد کردن پیام رسان واتس با محدودیت مواجه خواهد شد.


نسخه ی دسکتاپ واتس اپ برای ویندوز 10 یک نسخه ی یکپارچه از دسترسی وب واتس اپ میباشد که امکان دانلود از مایکروسافت استور را دارد. فیس بوک که مالکیت این نرم افزار پیام رسان را برعهده دارد اخیرا یک به روز رسانی را ترتیب داده است که قصد دارد میزان پیام های جعلی که از سوی هکران و سودجویان به دست کاربران میرسد را با محدود سازی فوروارد کردن پیام ها کاهش دهد.

امکان محدود سازی فوروارد کردن پیام ها اولین بار توسط واتس اپ در تاریخ ژوئن 2018 به عنوان راهی برای متوقف کردن پخش اخبار دروغ، شایعات و محتوای آلوده اعلام شد. این اقدام بیشتر به این دلیل است که از واتس اپ اخیرا برای پخش شایعات بی پایه و اساس که باعث اغفال برخی از کاربران و افراد بی اطلاع شده بود.

بر اساس اخبار منتشر شده از یک مقاله در سایت BBC : " تحقیقات در رابطه با این وقایع حاکی از آن است که مردم اغلب پیام های دروغین را به گروه های پر جمعیت میفرستن و بدین ترتیب باعث منحرف شدن افکار عموم مردم و سو استفاده از آنان میشود.

آخرین نسخه ی این برنامه با به روز رسانی جدید 0.3.255.0 شامل تصحیح نقص ها و باگ های امنیتی و یک محدود سازی جهانی برای ارسال یه پیام تنها به تعداد 20 بار خواهد بود.

این محدود سازی جدید بدین معناست که اگر یک پیام از یک حساب به میزان 20 بار فوروارد شود. گزینه ی فوروارد برای آن پیام غیرفعال خواهد شد. برای کاربران هندی، این محدودیت به عدد کمتری چون 5 کاربر رسیده است.

" امروز ما یک فرایند امتحانی در رابطه با محدود سازی فوروارد کرد برای تمام کسانی که از واتس اپ در هند استفاده میکنند فرستادیم. چرا که بیشترین میزان فوروارد کردن پیام، عکس و ویدیو در میان دیگر کشور ها را دارا میباشند. همچنین کمپانی اعلام کرد که گزینه ی فوروارد کردن پیام در کنار پیام ها را نیز حذف میکند.

منبع: www.bleepingcomputer.com