بیت دیفندر ابزار رمزگشایی باج افزار LockCrypt را منتشر میکند

بیت دیفندر ابزار رمزگشایی باج افزار LockCrypt را منتشر میکند

آنتی ویروس بیت دیفندر، چندی پیش یک ابزار رمزگشایی را منتشر کرد که میتواند فایل های قفل شده توسط نسخه ی پیشین باج افزار LockCrypt را بازگردانی کند. این باج افزار با پسوند .1btc فایل ها را رمزنگاری میکند.


نسخه ی بخصوص باج افزار LockCrypt بین بازه ی زمانی فوریه 2018 تا پایان مه فعال بود تا وقتی که نویسندگان آن تصمیم گرفتند تا نسخه ی جدیدتری با پسوند .BI_D را عرضه کنند.

این نسخه ی رمزگشای بیت دیفندر ممکن است برای قربانیان فعلی باج افزار LockCrypt کارآمد نباشد ولی کاربرانی که همچنان نسخه های از فایل های کد شده با پسوند .1btc را دارند میتوانند فایل هایشان را بازیابی کنند. استفاده از این ابزار بسیار ساده است چرا که نمای کاربری نرم افزار خود به خود بسیار واضح است.

جای تعجبی ندارد که تیم بیت دیفندر  توانسته است این باج افزار را رمزگشایی کند. چرا که این باج افزار با نام Bad Crypto نیز شناخته میشود. موسسه امنیتی Malwarebytes نیز در رابطه با نقص رمزنگاری این باج افزار در ماه آوریل گزارشی را تهیه کرده است.

محقق امنیتی مایکل گیلپسی نیز به رمزگشایی فایل های قربانیانی که با نسخه های مختلف باج افزار LockCrypt سر و کار داشته اند پرداخته است.

باج افزار LockCrypt گونه ای از بدافزار است که پس از نفوذی اجباری هکران به سازمان و از طریق اتصال های RDP به سیستم ها کاربران را آلوده میکند و سپس فایل های باینری باج افزار را به صورت دستی اجرا میکند.

این باج افزار اولین بار در تاریخ ژوئن 2017 کشف شد و محققان امنیتی با ردیابی مهاجمین آن پی بردند که این گروه پیشتر در باج افزار SATAN که در قالب یک پورتال سرویس دهی ارائه میشد فعالیت داشتند.

لینک دانلود

بیت دیفندر در زمینه محصولات سازمانی و خانگی خود که با نام های بیت دیفندر سازمانی و بیت دیفندر خانگی شناخته میشود نیز امکان ارائه ی خدمات و پشتیبانی را دارد. آنتی ویروس بیت دیفندر توسط نماینده بیت دیفندر، شرکت پانا فناور پارسیان نیز امکان خدمات رسانی و ارائه ی لایسنس معتبر و رسمی به نام مشتریان را دارد.