رمزگشای باج افزار everbe عرضه شد.

رمزگشای باج افزار everbe عرضه شد.

یک رمزگشا برای باج افزار everbe توسط محقق زبده مایکل جیلپسی و مکسیم میگنان عرضه شد که به قربانیان اجازه میدهد تا فایل های خود را به صورت رایگان برگردانند. در حال حاضر چگونگی پخش این باج افزار مشخص نیست ولی قربانیان میتوانند شانس خود را برای شکستن قفل این فایل ها امتحان کنند.

وقتی قربانی الوده میشود، فایل های وی رمز گذاری میشود و پسوند everbe، embrace و یا pain را به پسوند فایل های خود دریافت میکنند.

چگونه باج افزار everbe را رمزگشایی کنیم

برای پروسه ی رمزنگاری نیاز هست که ابتدا رمزگشای insanecrypt را دانلود کنید که از باج افزار everbe نیز پشتیبانی میکند.

img 

    ​DOWNLOAD NOW

به محض دانلود بر روی فایل اجرایی دوبار کلیک کنید تا رمزگشا اجرا شود.

جهت رمزگشایی نفوذی ما احتیاج به یک فایل رمزگشایی نشده از فایل های قفل شده نیاز داریم. سپس بر روی گزینه ی settings کلیک کرده و گزینه ی bruteforcer را انتخاب میکنیم. این انتخاب باعث باز شدن صفحه ای میشود که شما هم فایل کد شده و هم فایل اصلی را انتخاب خواهید کرد.

وقتی که فایل های خود را وارد کردید بر روی گزینه ی start کلیک کنید تا کلید رمزگشا شروع به کار کند. این پروسه میتواند طولانی مدت باشد پس شکیبا باشید.

وقتی پروسه تمام شد. رمزگشا به شما نشان میدهد که یک کلید رمزگشا پیدا شده است. اکنون بر روی گزینه ی ضربدر کلیک کنید تا پنجره ی bruteforcer بسته شود و کلید ساخته شود.

اکنون ما نیاز به انتخاب یک مسیر برای رمزگشایی داریم. اگر قصد دارید که یک درایو کامل را رمزگشایی کنید خیلی ساده حروف درایو مورد نظر را وارد نمایید به طور مثال در تصویر پایین درایو c انتخاب شده است:

پس از این بر روی کلید decrypt کلیک کنید تا فرایند آغاز شود به محض زدن دکمه این فرایند رمزنگاری از سر خواهد گرفت.

پس از اتمام، ابزار به شما یک خلاصه از تعداد و میزان فایل هایی که رمزنگاری شده اند نشان خواهد داد. اگر برخی فایل ها رد شدند احتمالا دسترسی مورد نظر به فایل مذکور یافت نشده است.

منبع: www.bleepingcomputer.com