دو بانک کانادایی قربانی بد افزاران مخرب شدند

دو بانک کانادایی طی چند اظهاریه در روز دوشنبه اعلام کردند که سیستم هایشان تحت تاثیر حملات سایبری قرار گرفته است.

حمله به بانک سیمپلی

اولین موسسه مالی که یک اظهاریه ارائه داد بانک سیمپلی بود. این بانک بر این باور بود که آخر هفته این اتفاق افتاده است. به گفته مسئولان این بانک "شیادان ممکن است به صورت الکترونیکی به یک سری اطلاعات حساب شخصی تقریبا 40 هزار مشتری این موسسه مالی دست یافته است.

این بانک فعلا در حال تحقیق بر روی صحت این مسئله است اما در این حین، اذغان دارد که مسئولان سیستم های نظارت آنلاین تقویت شده و موازین امنیتی را ایجاد کرده است تا مانع از سو استفاده ی اطلاعات مشتریان بشود.

بانک سیمپلی قول داده است تا صد در صد پول از دست رفته ی حساب های بانکی را بازگرداند و در این خصوص اگر کاربران متوجه ی مسئله ای شدند بلافاصله تراکنش های جعلی را گزارش دهند.

این بانک همچنین اذعان داشت که هنوز هیچ مدرکی مبنی بر آلوده شدند مشتریان CIBC (کمپانی مادر) وجود ندارد و این وقایع در یکسری انشعابات به وجود آمده است.

حمله به بانک مونترئال

یک ساعت پس از اینکه سیمپلی اظهاریه خود را عرضه کند، بانک مونترئال یک اعلامیه ی مشابه را عرضه کرد. بانک گفت در روز یکشنبه توسط خود هکران اتفاق افتاده است که مدعی هستند در معرض اطلاعات مشتری هستند.

بانک مونترئال از تعداد کاربرانی که اطلاعاتشان به خطر افتاده است سخنی به میان نیاورده است اما گفته شده که که نقطه ورود هکران به سیستم ها بسته شده است.

مقامات رسمی بانک نیز اضافه کردند که آنان بر این باورند که این هک از خارج از کشور منشا میگیرد  اگرچه این ادعا با جزییات و هیچ اطلاعاتی مطرح نشد.

اظهاریه ی دو بانک همچنان به صورت محدود و حداقل باقی مانده است چرا که هر دو موسسه همچنان در حال تحقیق این واقعه هستند. سخنگوی هر دو بانک هیچ گونه نظری نداشتند.

منبع: www.bleepingcomputer.com