اطلاعات بیش از 200 میلیون کاربر به سرقت رفته است

اطلاعات بیش از 200 میلیون کاربر به سرقت رفته است

به گزارش سازمان اطلاعاتی FireEye Isight و به نقل از Bleepingcomputer، یک هکر مشکوک به فعالیت در خارج از چین اقدام به فروش اطلاعات 200 میلیون کاربر ژاپنی در انجمن های زیرزمینی دارک وب کرده است

به نظر میرسد این اطلاعات توسط هک 50 وب سایت جمع آوری شده است و به عنوان یک آرشیو ارزشمند در دسامبر 2017 در معرض فروش گذاشته شده است.

پس از تحلیل یک نمونه از این اطلاعات، محققان میگویند که هدف های هک شده را شناسایی کردند و متوجه شدند که این اطلاعات مربوط به وضعیت مالی، سلیقه ی غذایی، سرگرمی و چگونگی حمل و نقل این افراد میباشد.

اطلاعات اکنون به قیمت تنها 150 دلار به فروش رسید

قیمت تمامی این آرشیو اطلاعات 1000 یوان ژاپن (150.96 دلار) است. بسیاری از خریداران اذعان داشتند که پس از خرید فایل مربوطه را دریافت نکردند. هنوز مشخص نیست که این کامنت ها واقعیت داشته باشد یا اینکه این نظرات توسط دیگر فروشندگان قرار داده شده تا علیه رقیب خود صحبت کرده باشند.

سازمان اطلاعات FireEye میگوید که پس از ردیابی این هکر متوجه شده است که هکر دیگری نیز در جریان کار میباشد و محل اصلی این هکران در چجیانگ چین میباشد.

به نظر میرسد این هکران از سال 2013 فعال بودند چرا که قدیمیترین این اطلاعات مربوط به سال 2013 بوده است. طبق گزارشات این هکر اطلاعات را به صورت روتین در فروم ها به فروش میرساند. این اطلاعات متعلق به شرکت های بسیاری در کشورهایی چون، چین، تایوان، هنگ کنگ، کشور های اروپایی، استرالیا، نیوزلند و کشور های آمریکای شمالی بوده است.