مایکروسافت جویستیک جدید ایکس باکس را برای معلولین طراحی میکند

مایکروسافت جویستیک جدید ایکس باکس را برای معلولین طراحی میکند

مایکروسافت دو روز پیش از کنترلر جدید ایکس باکس وان خود که منحصرا برای بازیکنان معلول طراحی شده است رونمایی کرد. از آنجایی که هر شخص معلول نیاز های متفاوتی دارد، این طراحی منحصر به فرد قابل تغییر مطابق شرایط آن فرد معلول میباشد.

این جویستیک منحصر به فرد ایکس باکس با همکاری سازمان های خیریه ای چون AbleGamers، موسسه Palsy، بیمارستان کریگ و چند مرکز بهداشتی درمانی دیگر ساخته شد. در کنار این طراحی، مایکروسافت جویستیکی با دکمه های بسیار بزرگتر، پورت های USB، یک وصله ی بزرگ، باتری 25 ساعته و 19 ورودی مختلف بروری بدنه آن قرار داده است که به شما اجازه میدهد دکمه های ایکس باکس را آنطور که دلخواه بازیکن است قرار دهید.

Xbox Adaptive Controller Layout

 

بخش بسیار جالب این جویستیک قابلیت ویرایش هرگونه عملکرد یک جویستیک معمولی با استفاده از یک تراشه ی خارجی توسط خود بازیکن میباشد. این اقدام از طریق پورت های 19.3.5 در پشت بدنه ی جویستیک میباشد.

این اقدام کاملا منطقی به نظر میرسد و درب بزرگی به روی دنیای گیمینگ و بازیکنانی که دچار معلولیت میباشند را باز میکند.

Xbox Adaptive Controller Back Inputs

"دن برتولومی" که پیشتر بازوی دست راست خود را در یک تصادف از دست داده است. قبلا از یک جفت جویستیک هک شده و دستکاری شده برای بازی استفاده میکرد که تا حد بسیار زیادی برای اون دشوار و سخت بود اما با کنترلر جدید مایکروسافت وی نظر دیگری دارد: " احتمالات بی پایان هستند. این کنترلر بسیار برای من کارآمد است. من مدتها به دنبال یک جویستیک تک دستی میگشتم و اکنون به خاطر همچین ساخت همچین چیزی بسیار قدردان هستم. مایکروسافت اکنون به قهرمان من مبدل شده است. "

این جویستیک انطباقی مایکروسافت کمی بعد امسال به قیمت 99 دلار عرضه خواهد شد. بازیکنانی که علاقه مند هستند میتوانند برای خرید ثبت نام کنند تا محصول عرضه شود.

منبع: www.bleepingcomputer.com