مقامات چینی به چت های پاک شده پیام رسان وی چت دسترسی دارند

یک سایت خبری چینی گزارش داد که مقامات چین به طور تصادفی اقرار کردند که می توانند به پیام های حذف شده WeChat دسترسی داشته باشند.

در آخر این هفته این اعتراف از یک کمیسیون ضد اختلاس در استان Anhui در مورد گزارش فساد در میان مقامات دولتی خبر داد.

کمیسیون بازرسی و نظارت شهرداری Chaohu در ماه مارس پستی گذاشت و در آن اعلام کرد که یک سری از مکالمات حذف شده WeChat مربوط به یک مظنون را بازیابی کرده است.

کمیسیون این پست را روز یکشنبه قبل از اینکه توسط شبکه های اجتماعی چینی گسترش یابد حذف کرد.

این اعتراف تصادفی، جرقه ای در مکالمات خصوصی کاربران زد

این پست مباحث زیادی در مورد حریم خصوصی در چین به وجود آورد. حزب کمونیست احتمالاً در مورد اتفاقات افتاده خوشحال نبودند.

بر اساس گزارش South China Morning Post یک کاربر چینی در رسانه های اجتماعی گفته: "اوه،من بالاخره فهمیدم که چرا آمریکا تلفن های همراه ساخت چین را ممنوع کرده است."

در درجه اول انگشت اتهام، دولت چین و همچنین Tencent یکی از غول های فناوری چینی که حامی پیام رسان WeChat می باشد را هدف قرار داد.

Tencent اعلامیه ای در یکشنبه صادر کرد. این شرکت گفت: "WeChat هیچ تاریخچه چتی را ذخیره نمی کند بلکه فقط در گوشی ها و رایانه های کاربران ذخیره می شوند."

در مورد این بیانیه، کاربران چینی در مورد تاریخچه چت شکایت نداشتند بلکه در مورد پیام های پاک شده که Tencent از توضیح دادن در موردش سر باز زد شکایت داشتند.

WeChat یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی چین است که ادعا می کند بیش از 980 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد. شبکه WeChat آنقدر بزرگ است که مقامات  چینی در حال استفاده از شناسه های WeChat به عنوان شناسه های الکترونیکی جایگزین هستند.

کمونیستی که به صورت تصادفی به پیامهای حذف شده WeChat دسترسی پیدا کرد، شواهدی را مبنی بر اینکه مظنونان در فساد دست داشتند، یافت. 63 تن از مظنونین مجازات دریافت کردند.

منبع: www.bleepingcomputer.com