آلودگی جدید فیس بوک مسنجر، اطلاعات حساب شما را میدزدد

یک افزونه ی آلوده مربوط به گوگل کروم که شهرت بسیاری دارد اکنون برای هدف قرار دادن تبادلات ارز های دیجیتال ساخته شده است. به گفته ی شرکت ترند میکرو این مخرب اقدام به سرقت نام های کاربری و گذر واژه های گوگل، کیف پول mymonero و Coinhive کاربران میکند.. همچنین این آلودگی اقدام به استفاده از منابع پردازش سیستم قربانیان میکند تا اقدام ماینینگ ارز دیجیتال مخصوص به خود کند.

این افزونه قابلیت این را دارد که تراکنش های مربوط به ارز های دیجیتال مربوط به چند والت یا کیف پول ارزی را نیز به سرقت ببرد.

این آلودگی اولین بار در آگوست 2017 عرضه شد که از فیس بوک مسنجر برای ارسال لینک های آلوده استفاده میکرد که وقتی قربانی بر روی آن کلیک میکرد، به مهاجم امکان دسترسی به حساب فیس بوک و همچنین آلودگی سیستم عامل وی را میداد.

ترند میکرو اذعان دارد یک تراکنش ارز دیجیتالی دیگر که تحت تاثیر این آلودگی است را پیدا کرده است.

این کمپانی گزارش داد که کروم بسیاری از این افزونه ها را بر اساس گفته های ترند میکرو حذف کرده است و اینکه فیس بوک مسنجر اکنون قابلیت شناسایی لینک های آلوده را نیز دارد.

کروم نیز افزونه های استخراج ارز دیجیتال را از ماه اپریل امسال از استور خود برداشته است. ترند میکرو به کاربران توصیه میکند که قبل از اشتراک گذاری فکر کنند و نسبت به پیغام های مشکوک و آلوده که ممکن است حریم خصوصی آنان را زیر پا بگذارد احتیاط کنند.

منبع: www.coindesk.com