سرقت کیف پول های الکترونیکی توسط نوجوان 17 ساله


پلیس ژاپن یک نوجوان 17 ساله که اقدام به ساختن مخرب هایی جهت سرقت گذرواژه های کیف پول ارز دیجیتالی کرده بود را دستگیر کرد. وی همچنین تحت نظر و بازجویی جهت سرقت گذرواژه ها برای دزدی از حساب های آنان میباشد هرچند هنوز هیچ اتهامی وارد نشده است.

طبق یک مجوز دستگیری که توسط خبرنگاران مشاهده شده است. این نوجوان، فایل مخربی که خود ساخته بود را در یک نرم افزار و اپلیکیشن مخفی کرده است.

این نوجوان سپس نرم افزار آلوده را در معرض عموم و به صورت آنلاین به اشتراک گذاشته است. پلیس اذعان دارد که یکی از جاهایی که وی نرم افزار خود را به اشتراک گذاشته است مربوط به انجمن Monacoin بوده است. این انجمن نیز یکی از کیف پول ها و محفل های ارزهای دیجیتال است که به عنوان اولین ارز دیجیتال ژاپنی شناخته میشود و در حال حاضر در رده ی 88 در فهرست ارز های دیجیتالی قرار دارد.

مقامات ژاپنی میگویند که دست کم یک مرد (31 ساله از توکیو) این نرم افزار را دانلود و نصب کرده است. این مرد بعد ها متوجه شده است که 170 موناکوین (500 دلار) از حسابش گم شده است. وی گفت که اخطار های دیگران در انجمن در رابطه با نرم افزار مشکوک را دیده بود اما دیگر دیر شده بود.

پلیس اعتقاد دارد که تعداد قربانیان بیشتر باشد. آنان اکنون به دنبال پیدا کردن ارتباطی بین نوجوان و فردی هستند که اقدام به سرقت موجودی کیف پول های دیجیتالی کرده است میباشند.

این نوجوان یک دانش آموز در مقطع سوم دبیرستان در کایزوکا میباشد وی در تاریخ 30 ژانویه دستگیر شد و در دفاع از خود به پلیس گفت: " من از محتوای آلوده برای اینکار استفاده نکردم

منبع: www.bleepingcomputer.com