موزیلا فایرفاکس را آپدیت کنید تا از آلودگی در امان باشید.

موزیلا به تازگی یک پچ به روز رسانی حیاتی را منتشر کرده است که یک نقص امنیتی را برطرف میکند. این نقص امنیتی به هکران اجازه ی ی اجرای کد های بدون مجوز و مخرب بر روی سیستم کاربر را میدهد.

به روز رسانی جدید، یک مشکل در رابطه با کد های نوشتاری مرورگر را تصحیح میکند که بخشی از آن به درستی نوشته نشده است. این رخنه باعث اجرا و دسترسی کد های آلوده بر روی سیستم میزبان میشود.

این آسیب پذیری از نسخه ی 56 تاکنون در فایرفاکس بوده است که در سپتامبر سال گذشته عرضه شد. در حال حاضر هیچ گزارشی مبنی بر آلودگی توسط این نقص به دست نرسیده است ولی پتانسیل تهدید این آسیب پذیری موزیلا را سریعا ایجاب به عرضه ی یک پچ امنیتی کرده است.

این به روز رسانی به صورت دستی نیز قابل دانلود است اما مرورگر به صورت خودکار به روز رسانی را انجام خواهد داد مگر اینکه گزینه به صورت دلخواه توسط کاربر غیرفعال باشد.

تهدیدات بالقوه

این مشکل توسط یوهان هافمن (مهندس موزیلا) کشف شد. این مسئله ارتباطی با گوگل کروم ندارد اما به جای آن ارتباط تنگاتنگی با رابطه ی کاربری آن دارد که شامل فهرست ها، ابزارها و بخش عنوان ها میباشد.

در رابطه با فایرفاکس، این المان ها به صورت کامل از کد های صفحه وب جدا نشدند که باعث بروز جهت های بالقوه برای آلودگی میشوند.

این نقص فقط در مرورگر دسکتاپ میباشد و نسخه ی فایرفاکس اندروید فاقد این نقص است.

منبع: http://www.techradar.com