آپدیت جدید مایکروسافت باگ امنیتی Spectre را برطرف میکند

مایکروسافت اخیرا اقدام به عرضه ی پچ امنیتی جهت برطرف کردن باگ spectre داشته است.


 

مایکروسافت این ماه مجبور به عرضه ی یک پک امنیتی به روز رسانی برنامه ریزی نشده جهت برطرف کردن باگ امنیتی Spectre شده است. کمپانی اینتل هفته ی گذشته هشدار داده بود که به روز رسانی های هفته گذشته اش شامل باگ و اشکالات بسیاری بوده است که باعث شده خود به خود سیستم ها ریبوت شوند. اینتل سپس یک اخطار دیگر صادر کرد که این به روز رسانی میتواند منجر به از دست رفتن یا خرابی اطلاعات شود.

اینتل اخیرا به سازندگان و مشتریان توصیه کرده است که اکنون دست از به روز رسانی سیستم عامل ها (Firmware) های خود بردارند تا زمانی که که آپدیت ها و به روز رسانی ها تصحیح یابند. مایکروسافت نیز یک قدم جلو رفته است و اکنون در حال آماده سازی یک به روز رسانی جدید برای ویندوز 7، ویندوز 8.1 و ویندوز 10 میباشد تا این مشکل را برطرف و بررسی نماید. مایکروسافت اذعان دارد که این به روز رسانی جدید خود مانع از ریبوت و راه اندازی این نقص میشود.

مایکروسافت این به روز رسانی را در بخشی از آپدیت کاتالوگ ویندوز ارائه کرده است که بدین معنیست که شما میبایست آن را به صورت دستی دانلود نمایید و سپس آن را به سیستم هایی که دارای این نقص سیستم عاملی اینتل هستند اعمال نمایید. همچنین مایکروسافت مشغول عرضه ی یک کلید رجیستری جدید برای سیستم های تحت تاثیر میباشد که به ادمین های IT یک سازمان این اجازه را میدهد تا به صورت دستی گونه ی Variant را فعال یا غیرفعال کنند.

اینتل میگوید که مشکل مورد نظر در رابط با ریبوت های غیرمنتظره ی در پردازنده های Broadwell و Haswell پیدا کرده است و در حال تحقیق بر روی این مسئله و عرضه ی یک به روز رسانی میباشد که این اکسپلویت را شناسایی کرده و بدون ایجاد مشکل و از دست نرفتن اطلاعات این مسئله را حل کند. همچنین پردازنده های Ivy Bridge، Sandy Bridge، Skylake و Kaby Lake نیز به این نقص دچار شدند و اینتل میگوید که بدون وقفه در حال کار بر روی این پلتفرم ها نیز میباشد.

منبع: www.theverge.com