هک 500 میلیون دلاری ارز دیجیتالی

امروز، Coincheck سیستم تبادل ارزی دیجیتال ژاپن اعلام کرد که بیش از 500 میلیون کلمه رمز NEM را از دست داده که در زمان این رویداد بیش از 500 میلیون دلار ارزش دازد.

این شرکت طی کنفرانسی با رسانه ای محلی تایید کرد که اوایل امروز هک شده است. Coincheck گفت پس از تشخیص هک، به اجرای قانون محلی هشدار داده است.

طبق توییت زنده ی یکی از کاربران در کنفرانس Coincheck، مقامات Coincheck به تازگی روشی برای جبران خسارات وارده به برخی از کاربران را مورد تحقیق قرار دادند.

صبح امروز شایعات حاکی از آن بود که کاربران به تبادلات ارزی در رابطه با ارز دیجیتال NEM به مشکل خوردند.

بر اساس اطلاعات اخیر موجود، هکرها فقط کلمات رمز NEM را به سرقت برده اند،.

پس از اعلام هک، قیمت معاملات NEM از 1 دلار به 8 دلار کاهش یافت. اعتقاد بر این است که هکرها تقریبا 7 درصد از تمام کلمه های رمز NEM را منتشر کردند.

هیچ شواهدی مبنی بر دزدیده شدن  ارز ریپل توسط هکرها نیست

همچنین، Costin Raiu محقق کسپرسکی صبح امروز خاطر نشان کرد که Coincheck نیز پس از هک 110 میلیون دلار ارزش رمزنگاری (XRP) را از دست داد.

Coincheck از دست دادن دارایی ریپل Ripple در این رویداد را تصدیق نکرد وبرخی کاربران تصور کردند که شرکت به آسانی دارایی ها را به مکانی امن تر برده که از دزدی احتمالی در امان باشند، اما صرفا جهت اطلاع هکرها هنوز به سیستم آنها دسترسی دارند.

در سالنهای هک پلتفرم مبادله ارز دیجیتال، رویداد Coincheck از سال 2014 که رویداد بزرگ Mt. Gox که بیش از 450-میلیون دلار Bitcoin دزدیده شد، بزرگترین هک تبادلات ارزی به شمار میرود.

Coincheck در سال 2012 در توکیو ژاپن، ایجاد شد و در اواسط کسب مجوز از دولت ژاپن به عنوان یک مبادله رمزنگاری دیجیتال قانونی در کشور کار میکند.