اسکریپت آلوده اقدام به سرقت اطلاعات کارت بانکی 40 هزار کاربر کرد


سخنگوی OnePlus به طور رسمی حادثه ی سرقت اطلاعات کارت را تایید کرد که برروی فروشگاه آنلاین آن تاثیر گذار است و هفته ی اخیر در مورد آن شایعاتی پخش شد.

سازندگان این گوشی های هوشمند اکنون مشغول به اطلاع رسانی به مشتریان خود در رابطه با این مسئله در غالب ایمیل میباشد..

OnePlus در ایمیل و بیانیه ای که در فروم خود منتشر کرد میگوید علت این حادثه یک اسکریپ مخرب است که در فروشگاه آنلاین آن، تزریق شده است.

OnePlus اقرار کرد: “این اسکریپ مخرب به صورت متناوب که مستقیما از مرورگر کاربر و از طریق دریافت و ارسال داده ها عمل میکند. از آن زمان تا کنون حذف شده است."

این شرکت افزود: "ما سرور آلوده را قرنطینه کرده ایم و تمام ساختارهای سیستم مربوطه را تقویت کرده ایم."

OnePlus تعداد مشتریان متضرر را چهل هزار نفر برآورد کرد و گفت همه ی کاربرانی که در معرض آلودگی هستند و از آنان انتظار میرود، یک اطلاعیه دریافت خواهند کرد.

وی اذعان داشت که تنها کاربرانی که جزییات کارت پرداخت خود را در فروشگاه OnePlus بین بازه زمانی نوامبر 2017 تا 11 ژانویه 2018 وارد کرده اند، تحت تاثیر قرار گرفته اند.

مشتریانی که محصولات را از طریق PayPal خریداری کرده یا جزییات کارت پرداخت را در حساب فروشگاه OnePlus خود ذخیره کرده اند، تحت تاثیر قرار نگرفتند، زیرا نیازی به درج جزییات در سایت نداشتند.

شایعات درباره ی نفوذ غیرقانونی به کارت طی هفته جاری و زمانی اتفاق افتاد که برخی از نشریه ها از کاربران ناراضی گزارش میدادند که از معاملات جعلی شکایت دارند. شرکت قول داده است که هرچه سریعتر این مسئله را پیگیری کند.

یک کپی از ایمیل OnePlus به مشتریانی که از طریق توییت در دسترس هستند ارسال شده است، در زیر آمده:

بیانیه ی OnePlus در مورد نقض اطلاعات اینجاست.

Pic.twitter.com/Fia2OPWcmT

پیشگیری: 

  1. از به روز رسانی بودن آپدیت های امنیتی اطمینان حاصل فرمایید.
     
  2. اقدام به نصب یک آنتی ویروس معتبر نمایید. آنتی ویروس بیت دیفندر در زمینه ی بیت دیفندر سازمانی، بیت دیفندر خانگی و بیت دیفندر برای اندروید نیز قابل استفاده میباشد. همچنین پشتیبانی بیت دیفندر نیز امکان دمو محصول و راه اندازی به صورت رایگان را برای مشتریان به عهده دارد. امکان خرید و تهیه ی لایسنس  بیت دیفندر  از نماینده ی بیت دیفندر (پانا فناور پارسیان) نماینده ی طلایی نیز مهیاست.

منبع: www.bleepingcomputer.com