باتری های جایگزین اپل به بازار می آیند

باتری های جایگزین اپل به بازار می آیند

چندی پیش کمپانی اپل اعلام کرد در حال ساخت جایگزین های 29 دلاری کاهش دهنده ی باتری است که به سرعت برای iPhone 6 و مدلهای جدیدتر در دسترس است.

پیش از این اپل اظهار داشت که ممکن است در اواخر ژانویه جایگزین باتری ارزانتری پیشنهاد دهد اما این پیشنهاد رد شد چرا که مدت زمان لازم از اعلامیه اش به مشتریان و به سرعت در دسترس قرار گرفتن آن طی بیانیه ای از TechCrunch مورد تایید قرار گرفت.

ما نیاز به زمان بیشتری برای آماده شدن داریم اما خوشحالیم از اینکه به هر حال به مشتریانمان قیمت پایینتری پیشنهاد دادیم .تدارکات اولیه برخی باتریهای جایگزین ممکن است محدود باشد.

اپل 79 دلار برای جایگزینی باتریهای iPhone گارانتی تعیین کرده است. اما این قیمت را به 50 دلار کاهش داد و موجب اختلاف بر سر روند آن شده است که بطور پویا عملکرد حداکثر برخی از مدلهای قدیمی تر iPhone را با باتریهای ضعیف مدیریت کند تا مانع خاموش شدن های غیرمنتظره شود.

با توجه به کمبود ظاهری در برخی از پوشش های اصلی بسیاری از سرفصل ها حاوی گمانه زنی ها مبنی بر اینکه اپل, iPhone های قدیمی تر را تضعیف میکند تا مشتریان را به ارتقا به مدلهای جدید ترغیب کند اما مسئله ی واقعی عدم شفافیت اپل درباره ی تغییرات مدیریت قدرت بود که در iOS 10.2.1 شروع شد.

هنگامیکه این کمپانی iOS 10.2.1 را در فوریه منتشر کرد به طور مبهمی فقط گفت این بهبود را برای کاهش خاموش شدن های غیر منتظره انجام داده است.این تنها انتخاب میکند که تغییرات انجام شده که ممکن است باعث کند شدن موقت در برخی از مدلهای قدیمی تر iPhone با باتریهای تخریب شده, شود, را پس از اختلافات اخیر توضیح دهد.

این موضوع در اوایل ماه دسامبر بسیار مورد توجه قرار گرفت پس از اینکه یکی از کاربران Reddit ادعا کرد عملکرد گوشی iPhone خود را بطور قابل ملاحظه ای پس از جایگزینی باتری دستگاهش افزایش یافته است. پس از آن به زودی تجزیه و تحلیل معیارهای iPhone 6s یک رابطه ی ظاهری بین عملکرد پایین و سلامت باتری بد را نشان داد.

اپل با اشاره به فرآیند مدیریت قدرت پاسخ داد که ویژگی iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, وSE رونمایی شده است , برخی از استفاده کنندگان iPhone متوجه نشده اند همه ی آن چیزی که نیاز دارند یک باتری جدید است.

اپل گفت یک به روز رسانی iOS در اوایل سال 2018 با دیدگاه های جدید منتشر خواهد کرد که به کاربران دید بیشتری در مورد سلامت باتری iPhone نشان میدهد. به طوری که آنها میتوانند ببینند که شرایط این iOS بر عملکرد تاثیر میگذارد.

مشخص نیست که اپل به مشتریان اجازه ی کنار گذاشتن مدیریت قدرت را بدهد یا خیر.

این کمپانی اظهار داشت جایگزین های باتری ارزان قیمت تر iPhone در ماه دسامبر 2018 در سراسر جهان در دسترس است. برای ایالت متحده 29 دلار با قیمت های متفاوت در کشورهای دیگر بر اساس نرخ ارز اعمال میشود. پیشنهاد میکنیم برای راه اندازی فرایند جایگزینی باتری, از طریق تلفن, چت آنلاین, ایمیل, یا توییتر, با Apple Support یا جهت تعیین یک Genius Bar در Apple Store با اپلیکیشن Apple Support در ارتباط باشید. همچنین میتوانید در مورد جایگزین باتری با انتخاب Apple Authorized Service Providers سوالات خود را مطرح کنید.

منبع: www.bleepingcomputer.com