افزونه امنیتی جدید: patch management

بیت دیفندر به تازگی اقدام به عرضه یک افزونه ی جدید به نام Patch Management در محصول گرویتی زون کرده است. با هم به مطالعه ی ویژگی های این افزونه و عملکرد آن میپردازیم.

مدیریت بروز رسانی های سیستمی و نرم افزاری

سیستم های بروز رسانی نشده، یک سازمان را در معرض مخربان، آلودگی ها، و نفوذ های غیر مجاز قرار میدهد. افزونه ی جدید Patch management بیت دیفندر گرویتی زون به سازمان ها و شرکت ها این امکان را میدهد که تمامی سیستم عامل ها و نرم افزار های موجود را در تمامی سطوح ویندوز از قبیل وورک استیشن، سرور های فیزیکی و سرور های مجازی آپدیت و به روز رسانی کنند​. با هم به ویژگی های این افزونه ی جدید آنتی ویروس بیت دیفندر میپردازیم.

 مدیریت پچ ساده و راحت
افزونه ی Patch Management گرویتی زون  امکان مدیریت به روزرسانی ها را به صورت خودکار و دستی فراهم میکند. همچنین به سازمان ها امکان انعطاف پذیری بالا با قابلیت (Patch Inventory)، زمان بندی اسکن وصله ها، محدود سازی با صلاحدید مدیر شبکه، تنوع زمان بندی برای پچ های امنیتی و غیر امنیتی و امکان به تعویق انداختن ریبوت در صورتی که عمل به روز رسانی نیاز به راه اندازی مجدد سیستم داشته باشد را فراهم میکند.​

 کاهش ریسک های امنیتی در مقابل حملات پیشرفته
در چشم انداز حال حاضر امنیت سایبری، وصله های امنیتی سیستم عامل و نرم افزار ها تبدیل به یکی از اولویت های برتر در تیم های آی تی شده است. قابلیت Patch Management گرویتی زون  امکان وصله سازی و به روز رسانی سازمان در مبحث گسترده را ایجاد میکند تا با سیاست ها و قوانین مجموعه همسان سازی شود.

 پل ارتباطی مستقیم بین امنیت شبکه و راه اندازی شبکه
گرویتی زون در حال حاضر یک پلتفرم یکسان و یکپارچه امنیتی میباشد که نه تنها امنیت را برای سیستم های شما در برابر تهدیدات پیشرفته فراهم میکند بلکه در پاسخ به حوادث و مدیریت وصله های امنیتی، سادگی و سهولت بیشتری را نیز محیا میکند تا امنیت شبکه و زیرساخت های آن با تاثیرپذیری بیشتر بر سازمان ارتقا یابد.

ماژول Patch Management به صورت یک افزونه در محصول گرویتی زون اضافه میگردد​
افزونه ی Patch Management میتواند بالای محصول امنیتی بیت دیفندر  اضافه گردد. این افزونه ی جدید از طریق همان کنسول گرویتی زونی که کاربران امروزه استفاده میکنند امکان مدیریت و نظارت را دارد.

 قابلیت های کلیدی

  • مدیریت وصله ها و پچ های ویندوز و همچنین دیگر نرم افزار های موجود
  • مدیریت پچ به صورت خودکار و دستی
  • اطلاعات جزئی در رابطه با پچ ها – دسته بندی ، Bulletin ID، CVE
  • قابلیت ایجاد زمان بندی های متنوع برای پچ های امنیتی و غیر امنیتی
  • نصب سریع وصله های گم شده
  • قابلیت توزیع وصله های امنیتی و نرم افزاری از طریق ریلی، جهت کاهش ترافیک شبکه
  • گزارش های مشخص نصب وصله های امنیتی که موجب انطباق سازی سازمان میشود.
  • مطلع سازی خودکار مدیران شبکه، زمانی که هرگونه پچ یا وصله امنیتی / غیر امنیتی نصب نشده است.

پیش نیاز های افزونه ی Bitdefender Gravityzone Patch Management

افزونه ی Patch Management برای استفاده زیرساخت درون شبکه موجود است همچنین برای سیستم عامل های: Windows server and workstation environments: Windows 7 Enterprise, Windows 7 Ultimate, Windows 8 Pro Windows 8 Enterprise, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Enterprise, Windows 10 Pro, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Education, Windows Server 2008 R2) Windows Server 2012 Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016 نیز موجود میباشد/