ابزار تشخیص باج افزار بیت دیفندر

این ابزار توسط کمپانی بیت دیفندر طراحی شده است و  برای کمک به قربانیان باج افزار میباشد. که از طریق آن می توانند متوجه شوند که به کدام خانواده از باج افزار دچار شدند و سپس ابزار رمزگشایی مناسب را در صورت وجود به کار گیرند.

باج افزار از سال 2014 تا کنون سرفصل خبرها را به خود اختصاص داده است. در حالیکه بیشتر حملات باج افزاران را نمی توان شکست داد، آنتی ویروس بیت دیفندر (پشتیبانی بیت دیفندر) به طور مداوم ابزارهای رمزگشایی باج افزاران را برای خانواده هایی که دارای الگوریتم رمزنگاری آسیب پذیر هستند و یا کلید اصلی رمزگشایی آنها فاش شده است، ساخته و بروزرسانی می کند.

این ابزار بیت دیفندر هم فایل نوشتاری و هم نمونه فایل رمزگذاری شده را به منظور شناسایی نوع باج افزار آنالیز می کند و اگر ابزاری برای رمزگشایی آن وجود داشته باشد آن را به شما پیشنهاد می کند.

مرحله اول :

ابزار  BRR بیت دیفندر را دانلود کنید و آن را در جایی از رایانه خود ذخیره کنید. آخرین نسخه ی را میتوانید از اینجا دانلود کنید

مرحله دوم:

ابزار BRR را اجرا کنید. سپس از شما درخواست اجازه اجرای ابزار بیت دیفندر خواهد شد.

مرحله سوم:

شرایط و قوانین بیت دیفندر را مطالعه نمونده و تایید نمایید.

مرحله چهارم:

ابزار بیت دیفندر دو قسمت خالی برای پر شدن دارد:

مسیر فایل یادداشت باج افزار را وارد نمایید که در یکی از پوشه های رمزنگاری شده میباشد. میتوانید گزینه های مختلفی را انتخاب کنید اما ابزار بیت دیفندر به بخشی از این اطلاعات نیاز دارد تا بتواند نوع و خانواده ی باج افزار مورد نظر را به شما بگوید. اگر هیچکدام از این قسمت ها پر نشده باشند. پروسه قابل پیشروی نیست.

مرحله پنجم:

اسکن کنید. ابزار یک هشدار در رابطه با پیدا نشدن یادداشت خواهد داد.

محتویات فایل یادداشت باج افزار به فضای ابری بیت دیفندر بارگذاری میشود. توجه داشته باشید که اگر کاربر فایل رمزنگاری شده ای را تحویل دهد، هیچگونه از محتویات آن فایل به فضای ابری بیت دیفندر انتقال پیدا نمیکند چرا که ابزار بیت دیفندر تنها نام فایل و پسوند آن را تحلیل میکند.

اگر خانواده ی باج افزار توسط ابزار بیت دیفندر قابل شناسایی نباشد، کاربر از این مسئله مطلع خواهد شد. در بیشتر موارد خانواده های زیادی از شاخه ی باج افزاران، ویژگی های یکسانی را نشان میدهند. در این شرایط ابزار بیت دیفندر خانواده های باج افزاری احتمالی را نمایان میکند. معمولا اولین نتیجه نزدیک ترین مورد احتمالی میباشد و درجه ی اعتماد آن نسبت به بقیه در بالاترین حد قرار دارد.

اگر باج افزار یک ابزار رمزگشایی داشته باشد. در ستون رمزگشا نیز لینک دانلود برای کاربر نمایان میشود.

چگونه از سیستم خود در برابر باج افزاران محافظت کنیم

برای محافظت در برابر باج افزاران، یا هر نوع باج افزاری دیگر، بسیار مهم است که از یک نرم افزار امنیتی مناسب استفاده کنید. پیشنهاد ما به شما آنتی ویروس بیت دیفندر میباشد. بیت دیفندر دارای دو راهکار مجزا برای کاربران میباشد. بیت دیفندر خانگی و بیت دیفندر سازمانی، هرکدام از این راهکاران نیز دارای محصولاتی مجزا با امکاناتی متفاوت نیز میباشد. در این صورت خوانندگان میتوانند با مراجعه به نمایندگی بیت دیفندر (شرکت پانا فناور پارسیان)، راهکار های مورد نیاز خود را بشناسند و خریداری نمایند. همچنین پشتیبانی بیت دیفندر نیز به کاربران کمک میکند تا درک بهتری از بیت دیفندر داشته باشند و سوالات و مشکلات خود را با پشتیبانی بیت دیفندر در میان بگذارند.

آنتی ویروس بیت دیفندر در تحلیل لابراتوری مستقل av-comparatives.org نیز با شناسایی 100 درصد و میزان اشتباه صفر میتواند یک آنتی ویروس ایده آل برای مجموعه ی شما یا سیستم شخصی شما باشد.

پیشگیری های زیر نیز به شما در محافظت شما کمک زیادی میکند

  • بکاپ و فایل پشتیبان
  • فایل های ضمیمه شده ی ناشناسی که برای شما ارسال میشود را تحت هیچ شرایطی باز نکنید.
  • فایل های ضمیمه شده ای که فرستنده ی آن از جانب شما مشخص نشده است را هم باز نکنید.
  • فایل های ضمیمه شده ی خود را با آنتی ویروس اسکن نمایید.
  • از نصب و به روز رسانی شدن نرم افزار ها و به خصوص آپدیت ویندوز مطمئن شوید.
  • ​همچنین از به روز رسانی نرم افزار هایی چون ​​​Java , Flash , Adobe Reader نیز مطمئن شوید. نرم افزار های قدیمی شامل نقص های امنیتی میباشند که توسط پخش کنندگان آلودگی به سادگی شناسایی میشوند. در نتیجه به روز رسانی این نرم افزار ها نیز بسیار مهم است.
  • از نصب یک آنتی ویروس امنیتی اطمینان حاصل فرمایید. آنتی ویروس بیت دیفندر برای محافظت و مدیریت از مجموعه و سیستم شما طراحی شده است. بیت دیفندر شامل آنتی ویروس سازمانی و آنتی ویروس خانگی نیز میباشد. این راهکاران شامل بیت دیفندر خانگی و بیت دیفندر سازمانی هستند.
  • از گذرواژه های دشوار استفاده کنید و یک رمز عبور مشابه را برای چندین سایت به کار نبرید.