چگونه پکیج نصب آنتی ویروس را در پنل مدیریتی بسازیم؟(مراحل راه اندازی بیت دیفندر)

بسته نصب شامل فایل اجرایی برای نصب آنتی ویروس بر روی سیستم های یک مجموعه میباشد. در بسته اجرایی شما میتوانید تعداد ماژول های پیش فرض را تغییر داده و با توجه به پیش نیاز های مجموعه تنظیمات آن را تعیین کنید. 

آموزش قدم به قدم ساختن بسته ی اجرایی ((Package

 1. در مرحله ی اول با وارد کردن نام کاربری و گذرواژه، وارد کنسول پنل بیت دیفندر گرویتی زون شوید.

 

 1. پس از وارد شدن به کنسول پنل گرویتی زون در ستون سمت چپ گزینه ی Package را انتخاب کرده و سپس در سمت راست بالا در پنجره ی باز شده گزینه ی Add را انتخاب کنید. 

 1. سپس مشاهده میکنید که پنجره ای جدید به نام New Endpoint Package باز شده است.

  General

  الف) قسمت Name و Description را به دلخواه وارد کنید.
  ب) قسمت Language به صورت پیشفرض English میباشد.
  ج) در قسمت 
  ماژول ها (Modules) شما میتوانید افزونه های مختلف را فعال نمایید.

  Modules

  -درقسمت Advance Threat Control (کنترل تهدیدات پیشرفته) شما با فعال کردن این ماژول میتوانید با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی بیت دیفندر و بر اساس رفتار سنجی تهدیدات جدید را شناسایی و مسدود کند.

  - قسمت Firewall (دیواره آتش) دسترسی برنامه ها به شبکه و اینترنت را کنترل میکند. برای بانک های اطلاعاتی شناخته شده، دسترسی بصورت خودکار داده می شود. علاوه بر این دیواره آتش می تواند از سیستم در برابر اسکن پورت ها محافظت کند، ICS یا Internet Connection sharing در صورت اضافه شدن یک دستگاه وای فای به شبکه، به شما اطلاع می دهد. در مجموعه هایی که سیستم ها دسترسی به اینترنت ندارند بهتر است این گزینه غیرفعال باشد.

  - قسمت Content Control (کنترل محتوا) میتواند در اجرای سیاست های یک مجموعه همچون ترافیک مجاز، دسترسی به وب، حفاظت از داده ها و کنترل برنامه های کاربری کمک کند. به طور کلی میتوانیم برای استفاده از برنامه ها و اینترنت زمان تعریف کنیم و سطح دسترسی به آن ها را مدیریت کنیم.

  - قسمت Device Control (کنترل سخت افزار) مانع از نشت اطلاعات شده و از ورود آلودگی های مخرب از طریق دستگاههای قابل اتصال در نقاط پایانی بوسیله قوانین مسدودسازی و اعمال سیاست ها به طیف گسترده ای از دستگاه ها جلوگیری می کند مانند حافظه های یو اس بی، دستگاه های بلوتوث، دی وی دی رام، دستگاه های ذخیره سازی و...
  این 
  ماژول تنها بر روی نسخه های ویندوز دسکتاپ و ویندوز سرور در دسترس میباشد.


     - قسمت Power User امکان مدیریت ماژول های آنتی ویروس بر روی کلاینت را با استفاده از رمز عبور آن میسر میسازد.

    
Roles


-     (Relay) :درصورتی که میخواهید پکیج مختص به ریلی را بسازید، این گزینه را فعال کنید.


   - (Exchange Protection) : این ماژول بر روی سرور های Exchange مایکروسافت فعال شده و امکان اسکن کلیه ی ایمیل های ارسالی و دریافتی را دارد. همچنین مدیریت محتوای ارسالی و دریافتی و کنترل کامل بر روی هرزنامه ها یا اسپم ها از دیگر امکانات آن میباشد. ماژول فوق فقط برای نسخه های Advance Business Security و Enterprise فعال میباشد.

 

Scan Mode   

آنتی ویروس قبل از نصب اقدام به اسکن سیستم می نماید.

  - درحالت خودکار (Automatic) بسته به نوع و منابع سیستم از یکی از حالت های Local Scan ، Hybrid Scan و Central Scan اقدام به اسکن سیستم مورد نظر میکند.


- در حالت سفارشی (Costume) امکان انتخاب نوع اسکن قبل نصب به دلخواه وجود دارد.


Setting   

 

Scan Before Installation :
با فعال کردن این گزینه، 
آنتی ویروس قبل از نصب یکبار به صورت کامل سیستم را اسکن میکند.

Use Custom Installation Path :
با فعال کردن این گزینه، مسیر دلخواه برای نصب 
آنتی ویروس مشخص میشود.

Set Uninstall Password :
با فعال کردن این گزینه و انتخاب گذرواژه، هنگام حذف 
آنتی ویروس از سیستم، از شما درخواست گذرواژه میشود. (توصیه میشود این گزینه فعال باشد)

Use Custom Folder :
در این قسمت با انتخاب گروه های مورد نظر بسته اجرایی فوق به صورت خودکار بر روی سیستم های آن گروه نصب میشود.

 

Deployer

در این قسمت آی پی کنسول یا سرور ابری بیت دیفندر جهت اتصال را انتخاب نمایید. پس از اعمال تغییرات، تنظیمات را ذخیره کنید.

سپس در لیست مشاهده میکنید که بسته اجرایی موردنظر ساخته شده است. تیک پکیج موردنظر را فعال کنید و سپس در بالا در قسمت Download با توجه به نوع سیستم عامل (32 بیت ، 64 بیت) بسته اجرایی موردنظر را دانلود کنید.

نکته: توجه داشته باشید که به غیر از نسخه های پکیج کامل که به صورت 32 بیت و 64 بیت موجود میباشد نیز میتوانید از نسخه Windows Downloader استفاده کنید که حجم بسیار کمی دارد. این نسخه بر  روی هر نسخه ای از ویندوز نصب میشود و نیاز به تفکیک ندارد. همچنین پس از شروع به اجرا، پکیج کامل دانلود خواهد شد.